Gümüşün Bilinmeyen Özellikleri

Gümüş hayatımızın bir çok alanında gerek takı olarak gerek ev eşyası olarak gerekse şık bir aksesuar olarak yoğun olarak yer alıyor. Çoğumuz severek kullanıyoruz. Dahası bazılarımız için gümüş adeta bir tutku.  Peki günümüş çok bilinmeyen özelliklerinden haberiniz varmı. Bilmiyorsanız öğrenince gümüşe bakışınız değişecek buna emin olabilirsiniz. Şimdi gümüşün çoğunluk tarafından bilinmeyen özelliklerine geçelim;

1 - )  Gümüş Negatif Enerjinin Uzaklaşmasına Vesile Olur. Parmağınızda yada boynunuzda bulunan bir gümüş takı vasıtası ile vücudunuzda kan dolaşımı artar, negatif basınç yok olur ve kendinizi daha zinde hissedersiniz.

2 - )  Gümüşün Antibiyotik Özelliği Vardır. Kolloidal gümüş olarak adlandırılan madde sıvıdır. Bu madde  tarihte defalarca antibiyotik olarak kullanılmıştır.  Zira Kolloidal gümüş maddesi  birçok patojen ile ciddi anlamda yoğun mücadele eden etkin antibiyotik özelliklerle donatılmıştır. Dahası hiçbir alerjik reaksiyon oluşturmaz.  Koloidal gümüş ile mantarlar, virüsler, bakteri ve parazitlerden kurtulmak için alternatif tedavi çalışmaları yapılmaktadır.

3 - )  Gümüş Antibakteriyeldir. Bunun en büyük faydalarından biri mutfaklarda kullanılan çatal, , bıçak, kaşık tabak  gibi sürekli kullandığımız eşyalarda kullanılıyor olması.  Artık günümüzde bunların haricinde tekstilde de gümüş kullanılmaya başlanmıştır.

4 - )  Gümüş Rahatlatıcı özelliği ile  vücudunuzda meydana gelen gerginlik ve strestende uzak kalmanıza vesile oluyor.  Yapılan araştırmalar özellikle gümüş yüzük kullanan kişilerde kan akışı düzenli bir duruma geliyor ve vücudunuzdaki negatif gerginlikle beraber streste uzaklaşmış olur.

Gümüş Takıların önemini kavramak ve sizleri bilgilendirmek adına oluşturduğumuz bu makale sonrası sürpriz hediye bazında bazı önerilerimizde olacak. Özellikle sevdiklerine güzellik yapmayı amaçlayan ve “acaba ne hediye alayım” şeklinde sürekli araştırma yapanlar için Gümüş Hediye fikri kesinlikle göz ardı edilmemeli. 

Bu kategoride henüz ürün Yok.